PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283651}
6,9 15 109
ocen
6,9 10 1 15109
6,6 5
ocen krytyków
Opowieści z Ziemiomorza
powrót do forum filmu Opowieści z Ziemiomorza

Witam.Zapraszam do zabawy.Wybieramy 3 najlepsze filmy ze świetnego studia ghibli.Moje typy.:
1.Nusicaa z doliny wiatru
2.Grobowiec świetlików
3.Spirited away

Brave_Angel

1. Spirited Away
2. Mój sąsiad Totoro
3. Księżniczka Mononoke

więcej póki co nie widziałam

juliee_

1.Spirited Away. W krainie bogów
2.Ruchomy zamek Hauru
3.Księżniczka Mononooke

Ale nie oglądałam jeszcze "Opowieści z Ziemiomorza" ;p

malgosk_a

1.ruchomy zamek hauru
2.spirited away
3.opowieści z ziemiomorza

genialne:)

juliee_

1.Mononoke hime
2.Sen to Chihiro no kamikakushi
3.Hauru no ugoku shiro
(4.Mimi wo sumaseba)
(5.Hotaru no Haka)
(6.Kaze no tani no Naushika)

master_vader

ja to troche zacofana jestem bo tylko spirited away i hauru widzialam ale oba mi sie strasznie podobaly a wole Hauru chyba dlatego ze sie we mnie ostatnio jakas niepokojaca romantycznosc rozwinela o.o...
baardzo dziwne jak na mnie...

master_vader

1. Spirited Away
2. Mononoke Hime
3. Ruchomy Zamek Hauru:)

master_vader

hmm... więc ja zacznę od końca ;P

3. Ruchomy Zamek Hauru - wzruszająca i pozytywna historyjka. Dla tych, co chcą sobie popłakać w sobotni wieczór xD Świetna muzyka (jak w każdym ze Studio Ghibli), pojawiąjący się w każdym anime motyw czarnych postaci, baśniowy kilmat i happy end ;>

2. Spirited away - ehh... ciężko mi tu cokolwiek powiedzieć. Po prostu nie potrafię ująć tego w słowa... Zdecydowanie najlepsza ścieżka dźwiękowa, jeśli chodzi o anime tego typu. W zasadzie bez muzyki cała ta historia wydawałaby się trochę za "sucha". Mój ulubiony motyw czarnych postaci (przede wszystkim No-Face ;]), piękna oprawa graficzna, dopracowana w każdym calu, motyw chomika i muszki ^^, który wprowadził nieco komizmu do tej historii i koniec, nad którym można się zastanowić.

I w końcu:
1. Księżniczka Mononoke - pierwszy film Miayazakiego, który obejrzałam i to m.in dlatego znajduje się u mnie na 1. miejscu ;> Film dla trochę starszych widzów, nafaszerowany przemocą, świetna fabuła (świetna w sensie, że co najmniej dziwna ;)). Najbardziej spodobał mi się motyw małych stworków z trzęsącymi się główkami i gdy odstrzelono głowę Duchowi Lasu ;)

ocenił(a) film na 10
master_vader

1. bezapelacyjnie "grobowiec swietlikow" - zaden film jaki ogladlem w zyciu tak mnie nie poruszyl, zapamietam te arcydzielo do konca zycia.
2. "ksiezniczka Mononoke" moj pierwszy film ze studia ghibli (wspanialy swiat i uczucie tego ze nigdy nie bedzie jak bylo dawniej - zabicie ducha lasu)
3. nie jestem w stanie sie zdecydowac "ruchomy zamek Hauru", "Laputa zamek w chmurach" i "opowiesci z Ziemiomorza", kazdy z tych 3 filmow ma to cos w sobie...

P.S. "Spirited away", "Nusicaa z doliny wiatru" i "totoro" jakos nie przypadly mi do gustu, no ale kazdy ma swoje zdanie :), co nie zmienia faktu ze to tez anime na bardzo wysokim poziomie :) Pozdrawiam wszystkich fanow studia GHIBLI :)

master_vader

Widziałem chyba wszystkie, łącznie z Ponyo i jeśli trzy, to kolejność jak na razie bez zmian:
3.Mononoke Hime
2.Spirited Away
1.Nausicaa

ocenił(a) film na 9
master_vader

1. Grobowiec świetlików
2. Spirited away
3. Opowieści z Ziemiomorza

Pavel_7

1. spirited away - wyjątkowe, wybitne, niezwykłe, amazing, nie da się sklasyfikować, zajebista muzyka

2. ruchomy zamek hauru - zajebisty, oryginalny, rowniez nie do sklasyfikowania, marvellous czy jak to się tam pisze poprawnie :)

3. grobowiec swietlikow - hlasko kiedys napisal, że prawdziwe dramaty wywoluja nie placz, tylko niemoznosc wypowiedzenia slowa. grobowiec zatyka dech w piersiach i wszystko inne tez

4. nausicaa - niesamowita historia, piekna muzyka

5. rodzinka yamadow - zajebista historia z cudnie inteligentnym absurdalnym humorem

6. szopy w natarciu - madre i zabawne

7. opowiesci z ziemiomorza - ladne i madre

8. moj sasiad totoro - fantastycznie optymistyczne :)

ocenił(a) film na 8
emkus_absurdus

Nie widziala wszystkich ale z tych co widzialam to bedzie tak:
1. W krainie bogów
2. Ruchomy zamek Hauru
3. Księżniczka Mononoke
4. Nausika z doliny wiatru
5. Laputa :)

wiecej nie widzialam :P Chociaz zamierzam obejrzec grobowiec swietlikow i sąsiada Totoro :)

ocenił(a) film na 8
Walkira

1.Ponyo
2.Spirited Away
3.Ruchomy zamek Hauru

master_vader

1. Ruchomy zamek Hauru
2. Spirited Away
3. Whisper of the Heart
<3

ocenił(a) film na 10
_moi_

1.Spirited Away :)
2.Księżniczka Mononoke
3.Szept serca
Trudny wybór ponieważ wszystkie filmy tego studia maja coś w sobie.

ocenił(a) film na 8
Spirited_Away

Moje 3 faworyty to
- grobowiec świetlików
- mój sąsiad Totoro
- ruchomy zamek Haoru

Powiem, że też bardzo mi przypadł do gustu film "Narzeczona kota" ze względu na pana barona ;) i cały koci świat jak zwykle rewelacyjnie, i te wszystkie piękne szczególiki (torba golfowa od władcy krainy była od pumy xD )
główna postać może nie jest meega charakterystyczna, ale za to nadrabiają pozostałe

a najbardziej cenię w ghibli te wszystkie malutkie ( i te duże też) urocze stworzonka (te co węgielki przynoszą w Spirit albo płomyczek z Ruchomego zamku)

Nausicaa i podniebna poczta jakoś mnie tak bardzo nie wciągnęły - wizualnie na wysokim (jak zawsze poziomie), ale historie po rpostu nie moje ;)

ocenił(a) film na 7
master_vader

1.Porco Rosso
1.Szept Serca
1.Księżniczka Mononoke

ocenił(a) film na 9
master_vader

1.Księżniczka Mononoke
2.Spirited Away
3.Ruchomy Zamek Hauru

Eltheron

-Spirited Away
-Księżniczka Mononoke
-Ruchomy Zamek Haoru
-Nausika z doliny wiatru

Hehe:D Wszystkie filmy Hayao Miyazakiiego sa zajefajne^^ wiec na 3 nie da sie skonczyc:p



ocenił(a) film na 8
master_vader

1.Księżniczka mononoke
2.. Mój sąsiad Totoro
3...Laputa-zamek w chmurach

ocenił(a) film na 5
conneryfan

1. Ruchomy zamek Hauru
2. W krainie bogów
3. Mój sąsiad Totoro

użytkownik usunięty
master_vader

1. Ruchomy zamek Hauru - za to, że POWINIEN się skończyć "źle" (vel "smutno", jak kto woli)... ale jednak tak się nie stało :)
2. Laputa – podniebny zamek
3. Księżniczka Mononoke... czy Nausicaä z Doliny Wiatru... - ciężko mi się zdecydować...

Może być egzekwo? Ale jeśli mam być przyparta do muru, to chyba wybiorę Mononoke.

ocenił(a) film na 5
master_vader

dużo jeszcze mam do nadrobienia, ale 3 najlepsze z tych, które widzialam :

1. Spirited away - magiczne, cudownie orginalne, lekkie, zabawne, wzruszające, surrealistyczne... mistrozstwo
2. Mój sąsiad Totoro - przeuroczy, piękny, niesmowicie optymistyczny
3. Grobowiec świetlików - niezwykle poruszający, wyrózniający się zdecydowanie spośród anime, jakie oglądałam

Gdybym mogła jeszcze jeden to byłby to Ruchomy zamek Hauru, aczkolwiek mi w odróżnieniu do poprzedniczki zakończenie tego filmu wyjątkowo się nie podobało. natomiast niecierpie osławionej i wychwalanej pod niebiosa Księżniczki Mononoke

użytkownik usunięty
ja_tu_tylko_sprzatam

Ja też nie przepadam za cukierkowatymi endingami rodem z Disneya.
Ale "Ruchomy zamek Hauru" właśnie dlatego tak mi się podoba, że nie był sztampowy ("smutne" zakończenia też takie bywają - nie mają patentu na artyzm, podobnie jak "pozytywne" nie maja patentu na kicz) - był oryginalnie zaskakujący w momencie, gdy każdy spodziewał się oczywistego schematu w finale.

użytkownik usunięty
master_vader

Te które mi się podobały od najbardziej i za co:
1. Nausicaa z Doliny Wiatru za skorupiaki
2. Księżniczka Mononoke za godzillę (boga lasu)
3. Ruchomy zamek Hauru za demony wiedźmy

4. Grobowiec Świetlików za początek i koniec
5. Spirited Away za Kaonashi (bez twarzy)
6. Laputa: Podniebny Zamek za roboty

Jeszcze szkarłatnego pilota obejrzę. Totoro i Szept serca nie podobały mi się.

ocenił(a) film na 9
master_vader

1.Mononoke
2.Spirited Away
3.Ruchomy Zamek Hauru

ocenił(a) film na 8
master_vader

1. Spirited away.
2. Ruchomy zamek Hauru
3. Podniebna poczta Kiki ex aequo Powrót do marzeń.

Prawie się zmieściłam :)

użytkownik usunięty
master_vader

1. Spirited Away
2.Księżniczka Mononoke
3. Ruchomy zamek Hauru

To jest prawie niemożliwe by wskazać tak po prostu tylko 3, ale jeśli tylko trzy to ja pozwolę sobie na taki podział:

Te do których najczęściej wracam (bo są moje ukochane i żyć bez nich nie mogę)

1. Tonari no Totoro
2. Sen to Chihiro no Kamikakushi ex aequo Hauru no ugoku shiro
3. Hohokekyo tonari no Yamada-kun

Te które mnie zachwyciły lub ich artyzm rzucił mnie na kolana

1. Hotaru no haka
2. Mononoke hime
3. Mimi wo Sumaseba

ocenił(a) film na 7
master_vader

1 Laputa
2 Księżniczka Mononoke
3 Spirited Away

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones