PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283651}
6,9 15 089
ocen
6,9 10 1 15089
6,6 5
ocen krytyków
Opowieści z Ziemiomorza
powrót do forum filmu Opowieści z Ziemiomorza

Witam.Zapraszam do zabawy.Wybieramy 3 najlepsze filmy ze świetnego studia ghibli.Moje typy.:
1.Nusicaa z doliny wiatru
2.Grobowiec świetlików
3.Spirited away

master_vader

Oglądałam tylko dwa ('Ruchomy zamek Hauru' i 'Spirited Away'), ale oba były niesamowite.

ocenił(a) film na 7
master_vader

1. Księżniczka mononoke - to jedna z najpękniejszych historii o współistnieniu ludzi i świata przyrody
2. Mój sąsiad Totoro - za ten niepoprawny optymizm przywołujący wspomnienia z dzieciństwa
3. Ruchomy Zamek Hauru - za to ze powstał poprostu

master_vader

1. Mononoke Hime
2. Grobowiec świetlików
3. Totoro

master_vader

Kolejność przypadkowa:

1. Księżniczka Mononoke
2. Porco Rosso
3. Spirited Away

ocenił(a) film na 7
master_vader

Tylko trzy? Będzie ciężko...

1. Grobowiec świetlików
2. Księżniczka mononoke
3. Spirited Away: W krainie bogów

ocenił(a) film na 9
master_vader

1. Spirited away
2. Księżniczka mononoke
3. Mój sąsiad Totoro

Mogę dalej wymieniać?

Sqrchybyk

1.Mononoke Hime
2.Hotaru no Haka
3.Sen to Chihiro no Kamikakushi

Sqrchybyk

Spoko!
Od najlepszego do najsłabszego.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
master_vader

Wszystkich jeszcze nie widziałem...
1. Spirited away
2. Mononoke
3. Totoro
4. Nausicaa
5. Grobowiec świetlików
6. Słuchaj uważnie
7. Laputa
8. Porco Rosso
9. Hauru
10. Omohide poroporo

Mam jeszcze Pompoko, Umi ga kikoeru i Tonari no Yamadakun. Nie zdążyłem obejrzeć, ale na pewno nie omieszkam. Pzdr.

Sqrchybyk

Ekhem, zabawa polega nie na wypisaniu WSZYSTKICH filmow Ghibli, ale na wybraniu trzech ulubionych. Wiem, ze to trudne, ale chyba wykonalne. Ja tez uwiebiam wszystkie ich filmy (no, moze oprocz Pom Poko, Narzeczonej dla kota i Ziemiomorza, choc i tak sa dobre), ale jednak trzy ulubione udalo mi sie wybrac :).

ocenił(a) film na 9
Manni

Przecież uprzejmie zapytałem czy mogę dalej wymieniać, a założciel tematu uprzejmie mi pozwolił! Nic nie poradzę że tak lubię wypisywać tytuły filmów ;-)

Sqrchybyk

Oho, faktycznie! Sorry, nie doczytałem tematu T_T''.

Ja nie potrafiłbym jednak ustawić ich w kolejności od najlepszego do najsłabszego - już ułożenie ulubionej trójki było prawdziwą katorgą, bo wszystkie te filmy naprawdę kocham (tylko tę trójkę najmocniej) i nie potrafię ich wszystkich poukładać :).

ocenił(a) film na 7
master_vader

1.Mój sąsiad
2.Księżniczka Mononoke
3.Grobowiec świetlików


Trzy to za mało ^_^

Canis_Lupus

1. Totoro
2. Nausicaa
3. Porco Rosso

...

ocenił(a) film na 5
master_vader

1.Nausicaa z doliny wiatru
2.Laputa
3.Totoro
4.Szept Serca ( chyba z japońskiego dokładniej : Jeśli się wsłuchasz )
5.Mononoke

master_vader

1. Mononoke
2. Nausicaa
3 Future Boy Conan

ocenił(a) film na 9
pr3dat0r

Future boy Conan? Po pierwsze: to serial, a miały być filmy; po drugie: to nie jest dzieło Studia Ghibli. Pzdr.

PS Po trzecie: najlepszym filmem jest Spirited away ;-)

Sqrchybyk

Po pierwsze to jest to ze studia ghibli, a klimatycznie czuc tu Miyazakiego :)
Ale jesli "nie moge" wymieniac seriali to:
3. Laputa

ocenił(a) film na 9
pr3dat0r

Jest to wspólne dzieło Miyazakiego i Takahaty, ale nie Ghibli. Produkcją tego serialu zajmowało się Nippon animation, Ghibli powstało 7 lat po premierze pierwszego odcinka. A że klimaty są w nim podobne do póżniejszych Miyazakiego filmów, to inna sprawa. Pzdr.

Sqrchybyk

Dokładnie. Ale gdybyśmy wymieniali 3 ze wszystkich dzieł Miyazakiego, "Conan" na pewno by się u mnie pojawił :).

master_vader

1. Mononoke
2. Narzeczona dla Kota
3. Totoro

Ale trudno wybierać, każdy ma w sobie coś niezwykłego.

master_vader

1. Laputa - Castle in the Sky
2. Ruchomy zamek Hauru
3. Whisper of the heart - mój pierwszy film ze studia Ghibli^^

master_vader

1. Hauru's Moving castle
2. Mononoke Hime
3. My neighbour Totoro

ocenił(a) film na 8
master_vader

1. Ruchomy zamek Hauru
2. Monnonoke
3. Nausicaa

master_vader

Ej trudne to to no ale;
Mononoke
Yamada-kun
Grobowiec świetlików

master_vader

1. Spirited Away
2. Ruchomy Zamek Hauru
3. Laputa

zojka

Ja bym odwrócił kolejność i było by dla mnie ok.

ocenił(a) film na 10
master_vader

1.Spirited away
2.Grobowiec świetlików
3.Księżniczka Mononoke

rasmuska94

1.Księżniczka Mononoke
2.Spirited Away
3.Grobowiec Świetlików

master_vader

To niejest łatwy wybór...
1. Ruchomy Zamek Hauru
2. Księżniczka Mononoke
3. Opowieści z Ziemiomorza (byłam wczoraj w kinie i bardzo mi się podobało..:)

master_vader

1.Nusicaa z doliny wiatru
2.Grobowiec świetlików
3.Księżniczka Mononoke

(prawie jak u autora posta ;) )

ocenił(a) film na 10
master_vader

1.Mononoke Hime
2.Nusicaa z doliny wiatru
3.Mononoke Hime 2

master_vader

wiem, że trzeba 3, ale albo 4 albo nic :)

Spirited Away, Nausicaa, Mononoke Hime, Laputa

amy_8

1. Spirited Away - zdecydowanie mój numer 1 - za klimat i momentami rewelacyjny humor
2. Hauru
3. Mononoke

ocenił(a) film na 6
master_vader

1. Spirited Away
2. Mononoke Hime
3. Ruchomy Zamek Howla

ocenił(a) film na 6
master_vader

1. On Your Mark (czy to film to nie jestem pewna bo ma 6 minut, ale cudeńko normalnie :])
2. Mononoke Hime
3. Totoro

ocenił(a) film na 6
master_vader

1.Ruchomy zamek Hauru
2.Księżniczka Mononoke
3.Spirited Away

master_vader

1.Laputa
2.Totoro
3.Mononoke
chociaż oczywiście cała reszta też jest genialna. Pamięta ktoś może Lupina III Zamek Cagliostro ? :)

master_vader

- Whisper of the Heart
- Hotaru no Haka (Grobowiec Swietlikow)
- Totoro
- Kiki's Delivery Service
- Mononoke Hime
- Nausicaa

Kurde wszystkie sa swietne..

Kolejnosc przypadkowa, ale to moje ulubione filmy z tej wytworni. Nie widzialem niestety jeszcze Opowiesci z Ziemiomorza i Latajacego Zamku (Ostatnio o latajacym zamku to Laputa.. ;) )

moh

Mam jedno zastrzeżenie - Grobowiec świetlików NIE jest filmem Miyazakiego, tylko Isao Takahaty. Pozdrawiam.

kaoru

Kaoru.. temat nie jest '3 najlepsze filmy Miyazakiego' tylko 3 filmy ze studia Ghibli. Wiem, ze Hotaru no Haka nie jest jego. Spokojna dupa ;).

ocenił(a) film na 7
master_vader

1.Mononoke Hime
2.Spirited Away
3.Nausicaa
4.Wszystkie pozostałe

ocenił(a) film na 7
master_vader

1. Spirited Away
2. Ruchomy zamek Hauru
3. Opowieści z Ziemiomorza

margot_

Alfabetycznie:

"Grób świetlików" - to anime ukazuje okrucieństwo wojny lepiej niż niejeden wojenny film.
"Mój sąsiad Totoro" - fragment, kiedy dziewczynka spotyka Totoro mogłabym oglądać na okrągło :)
"Whisper Of The Heart" - uwielbiam prostotę tej bajki :)

haurka

Cóż, nie obejrzałam nawet połowy filmów ze studia Ghibli, ale do tej pory moimi ulubionymi są:
1. Ruchomy zamek Hauru (chyba dlatego, że pierwszy przeze mnie obejrzany, a i książką jestem oczarowana, stąd zdecydowany numer jeden)
2. Spirited Away (oj, taaak. Klasa sama w sobie.)
3. Księżniczka Mononoke (piękny film, ot, po prostu)

"Grobowiec świetlików" jak do tej pory pozostawał dla mnie nieznany, ale po opisach i jego bytności w Waszych "trójkach", zaraz zabieram się za ściąganie (jeżeli faceci po dwudziestce na nim płakali - komentarze na filmwebie - to film wzbudzający takie emocje jest wart obejrzenia).

Pozdrawiam serdecznie ;)

Wega

oj....żebyś sie nie zdziwił...

Ja bardzo chętnie bym to obejrzał ale podobno film zostaje w głowie na całe życie...bedziesz miał koszmary i takie tam

a moja lista to:

1.Spirited Away
2.Ruchomy zamek Hauru
3.Księżniczka mononoke

mimo iż nie jest to film GHIBLI ale dał bym na pierwsze miejsce ''The place promised of our early day'' bo poprostu zalatuje tym czymś co ma w sobie ghibli(jak ktoś nie oglądał to nie ma na co czekać tylko załatwić sobie tą bajke)

ocenił(a) film na 4
sprytcio

Taka sama lista:
1. Mononoke Hime
2. Spirited Away
3. Hauru

Co do anime "Grobowiec Świetlików". Masz racje, film przez swoje brutalne ukazanie wojny pozostaje w głowie, lecz z tymi koszmarami to przesadziłeś z lekka (ja takowych nie miałem) :)

ocenił(a) film na 5
master_vader

Najlepsze:

Mój sąsiad Totoro - jedna z najbardziej pozytywnych, optymistycznych historyjek, jakie widziałem, bardzo prosta, ale z niezwykłym czarujacym klimatem

Porco Rosso - super klimat, historia, bohaterowie, humor,scenariusz - po prostu wszystko tak jak być powinno w idealnej bajce (i nie tylko)

Grobowiec świetlików - jedna z najbardziej poruszających historii, jakie widziałem, tego typu historie zawsze chwytają za serce, ale w tej jest coś szczególnego

Najsłabsze (trzy ostatnie):
Narzeczona dla kota - bez polotu, najbardziej infantylna i bez prawdziwych emocji
Ruchomy zamek Hauru - gdzies do połowy rewelacja, później niestety jest coraz gorzej, szczególnie denna końcówka, w ciągu paru sekund wszystko co było nie tak się odmienia i mamy tani happy end
Opowieści z Ziemiomorza - do połowy interesujący, później j.w.

Ulubieni bohaterowie (właściwie same bohaterki...ciekawe, nie?):
Mei (Totoro) - za "charakterek"
Fio (Porco Rosso) - j.w.
Kiki (Podniebna poczta Kiki) - za taką "zwykłość" pomimo niezwykłości

i może 3 wyróżnienia jeszcze:
Rodzinka Yamadów - właściwie zbiór historyjek, ale ze swietnym, inteligentnym i niebanalnym humorem, do tego zupełnie inna, "ascetyczna" animacja
Powrót do marzeń - pierwsza chyba animacja, która spokojnie mogłaby być filmem psychologicznym
Spirited Away - najlepsza pod względem pomysłow i wyobraźni

właściwie o każdej z tych bajek, nawet tych słabszych, można wiele dobrego napisać, obejrzałem wszystkie 16 i żadnej nie uważam za czas stracony, oby tylko forma znów wzrosła, bo naprawdę, wg. mnie od Spirited Away jest jakoś coraz słabiej...

master_vader

Widziałem tylko 4 i wszystkie mi się podobały oprócz Księżniczki Mononoke (nie wiem co inni w niej widzą)
1. Spirited Away
2. Hauru
3. Narzeczona dla kota
Pewnie dodał bym coś innego zamiast Narzeczonej, ale nic innego nie widziałem. A zdobyć cokolwiek jest cholernie trudno. Obejrzę je pewnie dopiero jak sobie kupię na dvd.

2222

1. Tonari no Totoro
2. Kaze no tani no Nausicaa
3. Mononoke Hime

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones