PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283651}
6,9 15 109
ocen
6,9 10 1 15109
6,6 5
ocen krytyków
Opowieści z Ziemiomorza
powrót do forum filmu Opowieści z Ziemiomorza

Niewypał

ocenił(a) film na 1

Dla kogoś, kto nie czytał książki (ja) całkowita pomyłka. Bajka jest może i ładnie narysowana, ale zwyczajnie nudna i chyba nie ma sensu się tu więcej rozpisywać. 2 godz opowieści drętwej treści. Nie wiem czym miałaby przyciągać. Ani to szczególnie błyskotliwe, ani ciekawe. Akcja praktycznie żadna i dobro pokonuje zło w sposób całkowicie oczywisty. Nie widać żadnej przemiany bohaterów. Cały bieg tej historyjki jest kompletnie przesądzony od samego początku. Forma przyzowita, ale nie wiem czy warto o tej produkcji dyskutować.

ocenił(a) film na 9
brasu

"dobro pokonuje zło w sposób całkowicie oczywisty" - nie powiedziałbym. Pzdr.

ocenił(a) film na 7
brasu

Ja bym powiedział odwrotnie, jeśli ktoś nie czytał książki to może pooglądać tą produkcję jako kolejny ponad przeciętny film animowany, może nic tak specjalnego jak "W krainie bogów" czy "Księżniczka Mononoke" ale warty obejrzenia. Natomiast jeśli ktoś zna twórczość pani Guin to myślę, że się trochę zawiedzie na tej produkcji, szczerze to film z którąkolwiek z książek ma bardzo niewiele wspólnego, niestety:(

ocenił(a) film na 7
brasu

czytałem całą sagę i muszę powiedzieć że klimat tego filmu można załapać tylko po ewentualnej lekturze chyba. Sam film nie oddaje tak postaci jak książka nawet do pięt w tym nie dorasta... Wolałbym żeby anime powstało do każdej części sagi a nie tak na odwal się i od końca... Mogę tylko polecić wszystkim których choć odrobinę film zainteresował przeczytanie książek. Pierwsza część sagi to Czarnoksiężnik z Archipelagu i główną postacią jest Ged/Krogulec. Rewelacyjna książka. Jeżeli się komuś spodoba niech na niej nie poprzestanie i przeczyta następne części. Książki się czyta szybko bo są niestety krótkie.

ocenił(a) film na 9
Nocarz

W tym filmie nie chodziło o to, żeby wiernie oddać książkę, wiernie oddać postaci i wydarzenia. Młody Miyazaki właściwie wykorzystał tylko parę motywów z prozy LeGuin aby opowiedzieć swoją historię. Samej LeGuin jednak film sie podobał - to chyba najlepsza rekomendacja dla fana książek. Pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones