PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283651}
6,9 15 112
ocen
6,9 10 1 15112
6,6 5
ocen krytyków
Opowieści z Ziemiomorza
powrót do forum filmu Opowieści z Ziemiomorza

Hmmmm....

ocenił(a) film na 8

Ambiwalentne uczucia mam po obejrzeniu.
Z jednej strony film ujął mnie nastrojem, muzyką, pewnym rodzajem utrzymania tempa scen - i jako taki
podobał mi się naprawdę bardzo.
Z drugiej zaś strony... No cóż - jest tak b a r d z o na motywach, a nie w e d ł u g, że aż zęby bolą.
Abstrachując od plastycznego wizerunku postaci - jako oddzielna wartość film się broni. Jako "Tales from
Earthsea" - traci boleśnie. Ciekawe dlaczego właśnie tak - jest w nim wiele scen w duchu powieści, sporo z
nastroju - czemu więc tak daleko odbiegnięto od linii fabuły?
Nie wyobrażam sobie filmu made in US of A zgodnego z literą i filozofią ani całości ani poszczególnych
tomów - za dużo powagi, zadumy, za dużo spokoju, nie ma "pana rozśmieszacza" itp itd - ale animowany -
choćby dla węższego kręgu odbiorców - długi film aż się prosi.

Gregovski

Mam pytanie, posiadasz napisy do tego filmu? obojetnie, polskie czy angielskie. Szukam po sieci i nic...

ocenił(a) film na 8
Neoporteria

Nie mam. Skorzystałem z życzliwości znajomych z Azji (R1 dvd). Filmów z sieci nie kradnę. Skrzywienie takie
:)

Gregovski

Hmmmm, z tego co wiem to za kradzież można dopiero uznać filmy LICENCJONOWANE u nas. Dopuki tak nie jest to prawnie nie jest to kradzież. Oczywiście zasady moralne itp. to odzielna sprawa ^__^, pozdrawiam.

Iga_Maja

edit: Dopóki - oczywisty błąd, proszę o wybaczenie.

Iga_Maja

Mylisz się. Mamy umowę mięzynarodową z Japonią. Ich twócy są tak samo chroieni jak nasi.

Gregovski

>>Filmów z sieci nie kradnę.

Wzorowa postawa, winszuję :). Ja nie zawsze mogę się powstrzymać (szczególnie, jak po polskiej premierze nie ma śladu). Na "Ziemiomorze" poczekam, zapał ostudziły mój trochę średnie recenzje oraz japońska Malina (choć wierzę, że przesadzona mocno).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones