PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283651}
6,9 15 089
ocen
6,9 10 1 15089
6,6 5
ocen krytyków
Opowieści z Ziemiomorza
powrót do forum filmu Opowieści z Ziemiomorza

Oglądałem film i czytałem książkę. Książka zupełnie mi nie przypadła do gustu. Jest pełna opisów i rozważań pseudofilozoficznych. Właściwie nie ma w niej żadnej akcji, którą można by było przedstawić w filmie. Tylko senne rozmowy, często zupełnie banalne i o niczym. Czasem tylko pojawia się jakaś sentencja godna uwagi. Film zaś ma przynajmniej jakąś fabułę. Zresztą, książka (czy raczej dwie książki, 3 i 4 tom Ziemiomorza) i film to są zupełnie dwie różne historie i dwa różne dzieła. Wspólne są tylko imiona głównych postaci, gdyż nawet same postaci w obu dziełach mają inny charakter, inne dążenia i dochodzą do innego finału. W każdym razie, o ile książkę oceniam na 3, o tyle film oceniłem na 7.
Z drugiej strony po przeczytaniu książki (bo książkę czytałem po obejrzeniu filmu) stwierdziłem, że autor scenariusza filmu w ogóle mógłby zmienić imiona bohaterów filmu oraz jego tytuł i wtedy nie byłoby żadnej kontrowersji ani udawania, że jest on motywach jakiejś książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones