PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283651}
6,9 15 107
ocen
6,9 10 1 15107
6,6 5
ocen krytyków
Opowieści z Ziemiomorza
powrót do forum filmu Opowieści z Ziemiomorza

Fani Miyazakiego-seniora nie będą zawiedzeni, pod warunkiem, że nie spodziewaja się arcyfilmu na miarę "Spirited away" lub "Księżniczki Mononoke". Film ten bowiem zawiera prawie wszystko to, za co Mistrz jest podziwiany, tyle że... W gorszej jakości. Rzekłbym, że to taki "Hayao Miyazaki dla ubogich" (chociaż nie, to przesada). W skrócie powiem, że "Opowieści" to kawał porządnej rzemieślniczej roboty, w której gdzieniegdzie tli się kaganek artyzmu (wspaniała scena ze śpiewającą Therru), co pozwala mieć nadzieję, że kolejne filmy będą coraz lepsze (i bardziej magiczne). Ode mnie lekko naciągane 8/10.

Mała prośba: ludzie, proszę nie lamentujcie tu pisząc "To nie to co filmy Hayao!!!" czy inne takie. Owszem, to nie to, ale filmy Hayao to arcydzieła (no, może nie wszystkie "arcy"). Być gorszym od takiego Giganta to żaden wstyd. Poza tym, to przeciez debiut reżyserski Goro.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Też chciałem dać 8, ale jakoś jednak nie. Mocne 7 wystarczy :)
Dwie rzeczy mi się nie podobały:
- dłużyzny... ot były momenty które można by wyciąć. I jeszcze ta piosenka po środku mnie znudziła :P
- brak smoków... no co jak co, ale myślałem że smoki to tam odegrają jakąś większą rolę :)

A i jeszcze taka uwaga - wbrew opisom to głównym bohaterem to chyba był ten dzieciak, a nie arcymag :)

ocenił(a) film na 9
xaar

Dłużyzny niestety były, Miyazaki junior najwyraźniej nie ma jeszcze wyczucia rytmu opowiadanej historii, ale to powinno przyjśc z czasem. Scena z piosenką byłą IMO wspaniała - piosenka piękna zarówno z formy jak i treści, wzbogacona ładnymi landschaftami... Chyba najbardziej magiczna sekwencja w całym filmie, a za magię Miyazakiego seniora kochamy najbardziej. Pzdr.

Sqrchybyk

chcialam na to pojsc do kina (w koncu filmy studia Ghibli najlepiej ogladac w kinie ;),ale... poczekam na kolejny film Hayao ^^' za duzo "wzglednie negatywnych" opinii sie tu przewija >_<

ocenił(a) film na 9
san_2

Idź do kina jednak. Nie pożałujesz, ja ci to mówię. A jak ja coś mówię, to...

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Ja odniosłem wrażenie, że Opowieści są za mało epickie. W dziełach seniora nawet jeśli było tak samo to się tego nie zauważało. A tutaj po prostu mnie uderza, że postaci które się w całym filmie odezwały jest może z 10. Przedstawiony świat jest po prostu mały i ciasny. Myślę, że określenie "dla ubogich" nie jest przesadą. Juniorowi właściwie wyszła bajka a nie baśń, której się wszyscy spodziewali :)
Nie czytałem oryginału, więc nie wiem jak wygląda zgodność z książką, podobno prawie wcale. Może to i lepiej, bo jeszcze by wyszło coś takiego jak ta ekranizacja z 2004 :P

ocenił(a) film na 9

Cóż, dla mnie brak epickości akurat wadą nie jest. Pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones