PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283651}
6,9 15 112
ocen
6,9 10 1 15112
6,6 5
ocen krytyków
Opowieści z Ziemiomorza
powrót do forum filmu Opowieści z Ziemiomorza

Przyznam szczerze i bez bicia, że film mi się podobał. Kto oglądał więcej filmów Studia Ghilbli dostrzeże, że "Ziemiomorze" ma więcej akcji niż np. "Totoro" czy "Latający zamek Laputa". Ma również bardzo ładne barwy i ogółem kreskę, dobrze wyrażane emocje. A postać czarodzieja (który wygląda jak kobieta) jest po prostu świetna pod koniec filmu. Wygląda jak z jakiegoś horroru. W "Opowieściach" denerwował mnie jednak sposób wyrażania złości przez młodych bohaterów. Byli wtedy cali pomarszczeni i wyglądali starzej. A nazwanie dziewczynki "przeklętą dziwką" to już przesada. Do tego film był niestety przegadany. Moja ocena 7/10.

Naija1

Mi też się podobało :).
Może i nie był wiernym odzwierciedleniem książkowego pierwowzoru, ale to świetny film spod znaku Ghilbi - i powiem, że syn odziedziczył zdolności po ojcu: rzemieślniczo (chodzi mi o rysunek) to naprawdę dobre anime; choć oczywiście, kreska Goro ma inny styl, niż Hayao.
Zgodzę się, że złość może nie wyszła najlepiej, ale całe dzieło jest ucztą dla oka - bardzo barwną (świetne ukazanie m.in. różnorodności tkanin w scenie na bazarze, wypolerowanych marmurowych posadzek w pałacach, panoram miast i osad - to perfekcyjnie dopracowane szczególy!)
Wg mnie, to dobry start młodszego Miyazaki - twierdzi, że nie chce robić anime, ale mam nadzieję, że ponownie złamie swoje założenie ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones